This cost me around 10gb to make, and took forever.
http://www.mattgarner.net/upload/ima...2/26/Lnwre.jpg
Printable View
This cost me around 10gb to make, and took forever.
http://www.mattgarner.net/upload/ima...2/26/Lnwre.jpg
I mean the effort is pretty good, but 10gbs?!? I mean it's very tidy and everything, just a bit unoriginal for me.
My apologies for not getting to a room review first, but.. 10 GOLDBARS!?
The room is nice, I guess, but, yeah, 10gb?
whattttttt, 10GB for that room?! did you like, buy it all from the shop? i see there's 3GB in there, so do you mean 7GB for the room? damn, you were robbed. :(
the room seems very, hmm, 'samesy' and i see rooms like it all the time. i mean, it's nice, but there's nothing new too it and it's very basic and easy to make. nice room but imo quite a big waste of so many credits. ;)
Blazing Sun - 50c
Walls - 25c per except one was 35c
Ice Cream - 28c
Slurpee - 38c
Parasol - 7c per
Tiki Rug - 2c per
Water - 3c per
Rainbow Pod #6 - 160c
Dragons - 27c per
So really it all adds up.
Blazing sun - 24c
Ice cream - 27
slurpee - 26
i havnt even started yet!
And this is about the room, stop complaining about what I pay.
Errrr, he isn't complaining.
Also, the rooms funds also go into the equation tbh. Some people do 50c challenges and all that, so there's really nothing wrong with commenting on the price range. McDonalds seems to be on the right track, you were robbed! :P
That room is worth about 120c max.