The title tells it all, whatever the answer was from the last one was, is used to double..
Example.. 1+1=2
2+2=4
4+4=8
8+8=16
16+16=32
One question per post, I'll start.
1+1=2
Printable View
The title tells it all, whatever the answer was from the last one was, is used to double..
Example.. 1+1=2
2+2=4
4+4=8
8+8=16
16+16=32
One question per post, I'll start.
1+1=2
2+2=4
......
4+4=44 Isn't this phun.
... 8 + 8 = 16
16 + 16 = 32
32 + 32 = 64
64 + 64 = 128 i spose...
128 + 128 = 256
256+256=512
512 + 512 = 1024
1024 + 1024 = 2048
doing maths when you don't have to is always fun....NOT
2048+2048=4095Quote:
Originally Posted by Mentor
2048 + 2048 = 4096 -- calcultion was a little off ^^
so
4096 + 4096 = 8192
oops i missed a step. *fxied*
Where'd the 8190 come from? :SQuote:
Originally Posted by Mentor
see coreetions in later post
8192 + 8192 = 16384
16384 + 16384 = 33768 :) Enjoy nxt person :p
33768 + 33768 = 67536 :S
67536 + 67536 = 135072 :)
135072 + 135072 = 270144
270144 + 270144 = 540288
540288 + 540288 = 1080576
1080576 + 1080576 = 2161152
2161152 + 2161152 = 4322304
4322304 + 4322304 = 8644608
8644608 + 8644608 = 17289216
4322304+4322304=8644608
...................................
8644608 + 8644608 = 17289216
17289216 + 17289216 = 34578432Quote:
Originally Posted by •°•°•
34578432 + 34578432 = 69156864
34578432 + 34578432 = 6956864 :)
69156864 + 69156864 = 138313728
I just did that oneQuote:
Originally Posted by smiddy1234
you shoudl have been
6956864 + 6956864 = 13913728
makeing me
13913728 + 13913728 = 27827456
27827456 + 27827456 = 55654912
55654912 + 55654912 = 111309824
111309824 + 111309824 = 222619648
222619648 + 222619648 = 445239296
445239296 + 445239296 = 890478592
890478592 + 890478592 = 1780957184
1780957184 + 1780957184 = 3561914368